Szkolenie obejmuje przedstawienie procedur i czynności koniecznych do likwidacji spółek kapitałowych i/lub spółdzielni oraz związków spółdzielczych.
Omówienie chronologii poszczególnych etapów likwidacji, wraz ze wskazaniem praktycznych aspektów postępowania likwidacyjnego.
Najistotniejszym elementem szkolenia jest praktyczne oraz prawne wyjaśnienie zagadnień związanych z obligatoryjnymi czynnościami zmierzającymi do zakończenia interesów likwidowanego podmiotu, w szczególności skutkujących upłynnieniem majątku, ustaleniem należności wierzytelności, a także ich spłatą oraz ściągnięciem.
Całość problematyki likwidacji przedstawiona jest również w kontekście odpowiedzialności likwidatora, tak wobec likwidowanego podmiotu, jak i wierzycieli.
Szkolenie może zostać rozszerzone o moduł szczegółowo omawiający kwestie związane z wyegzekwowaniem należności przysługujących likwidowanym podmiotom.
Szkolenie skierowane jest dla osób, które w swojej praktyce zawodowej spotykają się z koniecznością zawierania umów cywilnych.
W trakcie szkolenia omawiane są praktyczne aspekty przygotowywania i redakcji umów, z uwzględnieniem interesów reprezentowanego podmiotu. Uczestnicy szkolenia nabywają umiejętności efektywnego zabezpieczania zawieranych transakcji, oraz dostrzegania tak zagrożeń w poszczególnych zapisach zawieranych kontraktów.
Zakres szkolenia obejmuje także elementy związane z realizacją przyjętych w umowie zapisów, ich egzekucji, a także skutków i konsekwencji nie wywiązywania się z umowy przez którąkolwiek ze stron.
Poruszane są również aspekty dokonywania zmian w umowach oraz kwestii rozwiązywania, odstępowania i wypowiadania umów.
Szkolenie przeznaczone jest tak dla przedsiębiorców i pracowników podmiotów gospodarczych, jak również pracowników szeroko pojętego sektora publicznego.
Program szkolenia jest dostosowywany do wymogów zamawiającego, z uwzględnieniem jego potrzeb, jak również w zależności od branży w której działa.
Kompleksowe omówienie problematyki dochodzenia roszczeń pieniężnych i aspektów praktycznych na każdym etapie postępowania.
Szkolenie składa się z trzech niezależnych modułów:
1. windykacja przedsądowa (m .in.: windykacja miękka, monitoring płatności, dokumentowanie i zabezpieczanie należności)
2. sądowe dochodzenie należności (m.in.: powództwa o zapłatę w praktyce, prawne aspekty dochodzenia roszczeń)
3. egzekucja sądowa (m.in.: uprawnienia wierzyciela w egzekucji, poszukiwanie majątku dłużnika)
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które zajmują się windykacją i dochodzeniem należności, tak wobec osób fizycznych, jak i wobec przedsiębiorców.
Program szkolenia jest w całości indywidualnie dostosowany do wymogów zamawiającego, z uwzględnieniem jego potrzeb, jak również w zależności od branży w której działa.
Kancelaria świadczy usługi szkoleniowe dla firm, spółdzielni oraz klientów instytucjonalnych.
Tematy szkoleń, znajdujących się w stałej ofercie kancelarii, przedstawiamy poniżej
KANCELARIA ADWOKACKA
ADW. MICHAŁ RADZIEJEWSKI
Al. Jerozolimskie 117/U1
02-017 Warszawa
513 - 264 -261
adwokat@adwokatmr.pl
KANCELARIA ADWOKACKA
ADW. MICHAŁ RADZIEJEWSKI
Al. Jerozolimskie 117/U1
02-017 Warszawa
adwokat@adwokatmr.pl
Copyright 2024 ®
Kancelaria Adwokacka
adw. Michał Radziejewski
Osoby zainteresowane osobistą wizytą w Kancelarii proszone są o wcześniejszy kontakt celem umówienia terminu wizyty. Kancelaria nie udziela darmowych porad prawnych.
Godziny otwarcia:
Poniedziałek- Piątek
10:00 - 17:00
Sobota
na życzenie klienta
Kancelaria świadczy usługi szkoleniowe dla firm, spółdzielni oraz klientów instytucjonalnych.
Tematy szkoleń, znajdujących się w stałej ofercie kancelarii, przedstawiamy poniżej:
Kompleksowe omówienie problematyki dochodzenia roszczeń pieniężnych i aspektów praktycznych na każdym etapie postępowania. Szkolenie składa się z trzech niezależnych modułów:
1. windykacja przedsądowa (m .in.: windykacja miękka, monitoring płatności, dokumentowanie i zabezpieczanie należności)
2. sądowe dochodzenie należności (m.in.: powództwa o zapłatę w praktyce, prawne aspekty dochodzenia roszczeń)
3. egzekucja sądowa (m.in.: uprawnienia wierzyciela w egzekucji, poszukiwanie majątku dłużnika)
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które zajmują się windykacją i dochodzeniem należności, tak wobec osób fizycznych, jak i wobec przedsiębiorców. Program szkolenia jest w całości indywidualnie dostosowany do wymogów zamawiającego, z uwzględnieniem jego potrzeb, jak również w zależności od branży w której działa.
Szkolenie obejmuje przedstawienie procedur i czynności koniecznych do likwidacji spółek kapitałowych i/lub spółdzielni oraz związków spółdzielczych. Omówienie chronologii poszczególnych etapów likwidacji, wraz ze wskazaniem praktycznych aspektów postępowania likwidacyjnego. Najistotniejszym elementem szkolenia jest praktyczne oraz prawne wyjaśnienie zagadnień związanych z obligatoryjnymi czynnościami zmierzającymi do zakończenia interesów likwidowanego podmiotu, w szczególności skutkujących upłynnieniem majątku, ustaleniem należności
i wierzytelności, a także ich spłatą oraz ściągnięciem. Całość problematyki likwidacji przedstawiona jest również
w kontekście odpowiedzialności likwidatora, tak wobec likwidowanego podmiotu, jak i wierzycieli. Szkolenie może zostać rozszerzone o moduł szczegółowo omawiający kwestie związane z wyegzekwowaniem należności przysługujących likwidowanym podomiotom.
Szkolenie skierowane jest dla osób, które w swojej praktyce zawodowej spotykają się z koniecznością zawierania umów cywilnych. W trakcie szkolenia omawiane są praktyczne aspekty przygotowywania i redakcji umów, z uwzględnieniem interesów reprezentowanego podmiotu. Uczestnicy szkolenia nabywają umiejętności efektywnego zabezpieczania zawieranych transakcji, oraz dostrzegania tak zagrożeń w poszczególnych zapisach zawieranych kontraktów. Zakres szkolenia obejmuje także elementy związane z realizacją przyjętych w umowie zapisów, ich egzekucji, a także skutków
i konsekwencji nie wywiązywania się z umowy przez którąkolwiek ze stron. Poruszane są również aspekty dokonywania zmian w umowach oraz kwestii rozwiązywania, odstępowania i wypowiadania umów. Szkolenie przeznaczone jest tak dla przedsiębiorców i pracowników podmiotów gospodarczych, jak również pracowników szeroko pojętego sektora publicznego. Program szkolenia jest dostosowywany do wymogów zamawiającego, z uwzględnieniem jego potrzeb, jak również w zależności od branży w której działa.